Termex Swedish

Termex Isoleringstjänst garanterar ett lyckat resultat.

Termex Swedish

Ett rikstäckande nätverk av installatörer

Ett rikstäckande nätverk av installatörer

Termex-Cellull passar utmärkt till nybyggnation. Cellull används för isolering av vinds-, mellan- och bottenbjälklag samt till isolering av ytter- och mellanväggar.

Leveranssäkerhet, lång erfarenhet och ett utbildat, yrkesskickligt nätverk garanterar lyckad isolering.

Begär offert från närmaste Termex-entreprenör. Vid tilläggsisolering av vindsbjälklag kontakta en expert inom tilläggsisolering -> härredd


 

Mellersta Finland

Termex-Eriste Oy
Saarijärvi
Puh. 0207 809 880
termex@termex.fi

Övre Savolax

VM Service Oy 
Mika Rissanen
Puh. 040 8469 478
myynti@puhallusvillaa.com
www.puhallusvillaa.com

Varkaus-Pieksämäki-regionen

Pieksämäen Huolto Team Ky
Ratakatu 10
76100 PIEKSÄMÄKI
Puh. 045 3200440
pmkhuoltoteam@gmail.com
www.puhalluseristys.fi

Södra Savolax / Östra Tavastland

Puhuripojat
Panu Konttinen
Höltäntie 240
19410 Kuortti
Gsm 0400 498 891
www.puhuripojat.net
panu@puhuripojat.net

Birkaland

Eristyspalvelu Kupari Ky
Juha Kupari
Puutarhatie 57
37500 Lempäälä
Gsm 040-726 5295
juha@eristystampere.fi
www.puhallusvillatampere.fi

Hämeen Erikoistyö Oy
Petri Stenvik
Sarpatintie 46A
37100 Nokia
Gsm 040 5665450
Puh. (03) 341 6810
Fax (03) 342 1272
erikoistyo@kotiposti.net
www.hameenerikoistyo.fi

Tavastehus-Riihimäki-regionen

Keijo Ranssi
Ecoins Tmi
Maaherrantie 26
14820  TUULOS
Gsm  040 4817 477
keijo.ranssi@gmail.com
www.puhallusvillaauusimaa.fi

Satakunta

Enial Oy
Joel Laine, 050-340 8575
Panu Laine, 050-400 8259
www.enial.fi
enial@enial.fi

Södra Österbotten

Moilanen & Kamppinen
Timo Moilanen
Möllintie 34
61410 Ylistaro
Gsm 050 324 7830
Gsm 040 589 7303
timo.moilanen@netikka.fi
sami.kamppinen@netikka.fi

Österbotten

Moilanen & Kamppinen
Timo Moilanen
Möllintie 34
61410 Ylistaro
Gsm 050 324 7830
Gsm 040 589 7303
timo.moilanen@netikka.fi
kamppinen@gmail.com

Västkust

Pohjanmaan Painepesu Oy
Marko Myllymäki
Kokkola
Gsm 0400 756 520
marko.myllymaki@termex.fi

Mellersta Österbotten

Pohjanmaan Painepesu Oy
Marko Myllymäki
Kokkola
Gsm 0400 756 520
marko.myllymaki@termex.fi
www.pohjanmaanpainepesu.fi

Uleåborgsregionen

P Granlund Oy
Pauli Granlund
Rantatie 1
91510 MUHOS
Gsm 044 971 8708
gp.puhallus@gmail.com

Lappland

Eristeasennus Arctia
Arctia-Pine Oy

PL 66
99601 Sodankylä
Gsm 040 762 4858 / Jorma Moberg
www.arctiapine.com
arctiapine@pp.inet.fi

Egentliga Finland

Vakio-Puhallus Oy
Markus Santakangas
Hämeenojantie 537
31250 Pitkäjärvi
Gsm 040 566 0429
Faksi (02) 748 9142
vakio-puhallus@luukku.com
www.vakio-puhallus.fi

Sailmont Oy
Timo Kataja
Kokkokatu 79 B 2
20100 Turku
Gsm 0440 800 402
timo.kataja1@gmail.com

Hangö-Lojo-regionen

Eloterm Oy
Jim Mattsson
Brunkomin rantatie 101
10410 Åminnefors
Gsm  040 500 8439
www.eloterm.fi
pentti.broman@eloterm.fi

Kouvola-Fredrikshamn-Kotka

T:mi Selvil eriste
Petteri Eskolin
Koivutie 2
46910 Anjala
Gsm 0400 832 329
selvil.eriste@pp.inet.fi

Villmanstrand-Imatra-Nyslott

Villa-Veikot Oy
Mikko Muukkonen
Savonlinna
Puh. 050-543 1669
veikoxoy@gmail.com

Norra Karelen

Lämmin koti Oy
Hiiskoskentie 12
80140  JOENSUU
Gsm 044 972 9213
markku.vaananen@lamminkoti.com

Nyland

Sipoon Puhallusvilla Oy
Itäinen Suursuonkuja 5 G 33
04130 Sipoo
www.puhallusvilla.info
Pete Aarros
Gsm 040 706 4949
petri.aarros@gmail.com
Raimo Aarros
(asennuskalusto)
Gsm 0400 434 084
raimo.aarros@puhallusvilla.net

Keijo Ranssi
Ecoins Tmi
Maaherrantie 26
14820  TUULOS
Gsm  040 4817 477
keijo.ranssi@gmail.com
www.puhallusvillaauusimaa.fi