Termex

Termex-Eristyspalvelu takaa onnistuneen lopputuloksen.

Termex

Valtakunnallinen asennusverkosto

Valtakunnallinen asennusverkosto

Termex -Selluvilla sopii erinomaisesti uudiskohteisiin. Selluvillaa käytetään rakennusten ylä-, väli- ja alapohjien sekä ulko- ja väliseinien eristykseen.

Toimitusvarmuus, pitkä kokemuksemme ja koulutettu, ammattitaitoinen verkosto ovat takuu onnistuneelle eristämiselle.

Pyydä tarjous lähimmältä Termex-urakoitsijaltasi. Yläpohjien lisäeristyksissä käänny lisäeristysasiantuntijan puoleen -> tästä


 

Lappeenranta

Eristyspalvelu Petri Kolehmainen
Ruomintie 1279 A
54850 Kuukanniemi
0400 170 923
petri.kole@gmail.com
www.puhallusvillaalappeenranta.fi

Keski-Suomi

Pieksämäen Huolto Team Ky
Olli Immonen
Ratakatu 10
76100 PIEKSÄMÄKI
045 3200 440
pmkhuoltoteam@gmail.com
www.puhalluseristys.fi

Ylä-Savo

VM Service Oy 
Mika Rissanen
040 8469 478
myynti@puhallusvillaa.com
www.puhallusvillaa.com

Varkaus-Pieksämäki

Pieksämäen Huolto Team Ky
Olli Immonen
Ratakatu 10
76100 PIEKSÄMÄKI
045 3200 440
pmkhuoltoteam@gmail.com
www.puhalluseristys.fi

Etelä-Savo / Itä-Häme

Puhuripojat
Panu Konttinen
Höltäntie 240
19410 Kuortti
0400 498 891
www.puhuripojat.net
panu@puhuripojat.net

Pirkanmaa

Eristyspalvelu Kupari Ky
Juha Kupari
Puutarhatie 57
37500 Lempäälä
040 726 5295
juha@eristystampere.fi
www.puhallusvillatampere.fi

Hämeen Erikoistyö Oy
Petri Stenvik
Sarpatintie 46A
37100 Nokia
040 566 5450
erikoistyo@kotiposti.net
www.hameenerikoistyo.fi

Hämeenlinna-Riihimäki

Ecoins Tmi
Keijo Ranssi
Maaherrantie 26
14820  TUULOS
040 4817 477
keijo.ranssi@gmail.com
www.puhallusvillaauusimaa.fi

Satakunta

Enial Oy
Muuttohaukantie 8
28220 Pori
Joel Laine, 050-340 8575
Panu Laine, 050-400 8259
www.enial.fi
enial@enial.fi

Etelä-Pohjanmaa

Eristyspalvelu Moilanen
Timo Moilanen
Möllintie 34
61410 Ylistaro
040 589 7303
timo.moilanen@netikka.fi

E-P:n Puhallus Oy
Arto Moilanen
Koivistontie 23
61330 Koskenkorva
040 962 0855
rak.amoilanen@gmail.com

Pohjanmaa

Eristyspalvelu Moilanen
Timo Moilanen
Möllintie 34
61410 Ylistaro
040 589 7303
timo.moilanen@netikka.fi

Oulun alue

P Granlund Oy
Höyläämötie 6
90820 Oulu
045 6339 828
info@pgranlund.fi

Lappi

Eristeasennus Arctia-Pine Oy
Jorma Moberg
PL 66
99601 Sodankylä
040 762 4858
www.arctiapine.com
arctiapine@pp.inet.fi

Varsinais-Suomi

Vakio-Puhallus Oy
Markus Santakangas
Hämeenojantie 537
31250 Pitkäjärvi
040 566 0429
vakio-puhallus@luukku.com
www.vakio-puhallus.fi

Anpe Oy
Kuljettajankatu 5

20780 Kaarina

Marko Hietanen

0407070117
marko.hietanen@anpe.fi

www.anpe.fi

Kouvola-Hamina-Kotka

Termex-Eriste Oy

0207 809 880

termex@termex.fi

Savonlinna

Villa-Veikot Oy
Mikko Muukkonen

Aarreniementie 15 A

58220 Louhi

050-543 1669

veikoxoy@gmail.com

 

Pohjois-Karjala

Lämmin Koti Oy
Markku Väänänen
Hiiskoskentie 12
80140  JOENSUU
044 972 9213
markku.vaananen@lamminkoti.com

Uusimaa

Sipoon Puhallusvilla Oy
Petri Aarros
Itäinen Suursuonkuja 5 G 33
04130 Sipoo
040 706 4949
www.puhallusvilla.info
petri.aarros@gmail.com

Eloterm
Jim Mattson
Lillforsintie 130
10410 Åminnefors
040 500 8439
elotermoy@gmail.com
www.eloterm.fi

Movenor Oy
Vuolteenmäentie 2
04600 Mäntsälä
0400 490 535
info@movenor.fi
www.movenor.fi

Anpe Oy
Ville Kulosaari
Teollisuuskatu 2 F
08150 LOHJA
0400 609 600
ville.kulosaari@anpe.fi
www.anpe.fi